Hakkımızda

40 Yıllık Tecrübe...

Kastamonu Plastik; insanlara hayatı kolaylaştıracak, ergonomik, ekonomik ve kaliteli plastik ürünleri sunabilmek için 1980 yılında kurulmuştur.

Firmamız öncelikle ambalaj sektöründe başladığı ticari hayatına daha sonra mutfak-banyo eşyaları, ev eşyaları ve bahçe mobilyaları kategorilerinde devam etmiştir. Firmamız, 1984 yılında başlamış olduğu üretim faaliyetlerine, 2019 yılı itibariyle 2000'den fazla ürün gamıyla sektöründe en fazla ürün çeşidi bulunan firmaların başında gelmektedir.

Firmamızın, kendi bünyesinde birçok tescilli markası Violet house, Violetgarden ve Violet indsutrial bulunmaktadır. Firmamız yaklaşık 70 ülke ile çalışarak, satışının %75 oranını ihracat olarak gerçekleştirmektedir. Plastik sektöründe yenilikçi ve öncü olan firmamız, plastik mamüllerin ihracatında diğer rakiplerine göre üst sı- ralarda yer almaktadır. İhracattan gelen güç ile, yatırımlarımızı güçlendirerek 2016 yılında silivri'de 30.000 m2'lik kullanım alanına sahip daha geniş ve kurumsal bir fabrikada faaliyetlerimizi sürdürmeye devam etmektir. Plastik ambalaj üretimi ise Beylikdüzü'nde bulunan 10.000 m2 kullanım alanına sahip şubemizde ger- çekleşmektedir.

2019 yılı itibariyle; 20 beyaz yaka, 250 mavi yaka çalışan ile 80 adet plastik enjeksiyon makinesi ile üretim parkuru sektörünün en güçlü üreticisi olmanın gururunu yaşamaktadır. Yeniliklerin ve değişen zevklerin nabzını tutarak paydaşlarına daha iyi hizmet verebilmek için her yıl 100'e yakın yeni ürün piyasaya sürmektedir. Hedefimiz ise; gelişen teknoloji ve global dünya koşullarına ayak uy- durarak ve sektörümüzde liderliği ve farklılığı el en bırakmadan 40 yıldır olduğu gibi paydaşlarımıza sürekli en iyisini sunabilmektir.

Misyonumuz


Geniş ürün yelpazesi ile daima ilkleri yaparak tüketicilerin hayatını kolaylaştırırken çevreye ve insana verdiği değerle, helal kazançtan ödün vermeden ülkemize katma değer katar ve bunu tüm paydaşlarımızın mutluluğunu öngören bir kurum kültürü ile yerine getirir.

Vizyonumuz


Dinamik ve ileri görüşlü yönetim modeli, müşteri odaklı yaklaşımı ve sürekli gelişimi kendine ilke edinmiş yüksek teknolojik altyapısıyla sektöründe akla ilk gelen marka olmak.

Değerlerimiz


* Adalet: Tüm paydaşlarımızın hakkını ve hukukunu gözetir ve buna uygun olarak adil bir şekilde çalışmalarımızı gerçekleştiririz.

* Helal Kazançtan Ödün Vermeyen: Kazancımızı helal yollar üzerinden kazanmaya dikkat eder ve tüm ilişkilerimizde bunu ön planda tutarız.

* Müşteri Memnuniyetine Önem Veren: Müşterinin istek, talep ve şikayetlerinin sonucunu memnuniyete ulaştıracak şekilde yönetiriz.

* İnsana ve Emeğe Değer Veren: Birlikte çalıştığımız ve işbirliği içerisinde olduğumuz tüm kişilerin kendini mutlu ve değerli hissetmesini sağlarız.

* Farklı Fikirlere Açık ve Yenilikçi: Değişimi önemser ve kurumumuzda tüm süreçlerimizi iyileştirmeye özen gösteririz, farklı ve yeni fikirleri teşvik eder, destekler ve ödüllendiririz.

* Ürün ve Hizmetlerde Kalite ve Süreç Odaklı: Sunmuş olduğumuz tüm ürün ve hizmetlerimizde toplam kaliteyi merkeze koyar ve süreç odaklılığı benimseriz.